Тикет на денот (четврток, 18.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Нешто послаба понуда не очекува денес, а постои проблем и со одложување на одредени натпревари во западна Европа поради лошите временски услови. Сепак ние нема да ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Египет – Гана – ГГ @ 2.34 во Mozzart

Шокирани се и едните и другите во првото коло, но Египќаните поминаа малку подобро бидејќи освоија бод во дуелот со Мозамбик. До него стигнаа со голот на Салах од белата точка во шестата минута од судиското продолжение. Гана изгуби од Зеленортските острови и ако изгубат и од Фараоните може слободно да се спремаат за назад. Гана ниту на минатиот Афрички куп не ја помина групата, но затоа беа солидни на Мундијалот во Катар. Oвде веруваме дека двете селекции можат да постигнат најмалку по еден гол и типуваме ГГ со квота 2.34 во Mozzart.

Фамаликао – Брага – ГГ3+ @ 2.03 во Bet365

Вториот дел од првенството во Примера ќе го отворат фудбалерите на Брага така што ќе гостуваат кај Фамаликао. Овие две екипи порано играа интересни натпревари со многу голови, па искрено не гледаме причина и овој пат да не биде така. После половина од првенството, Брага се наоѓа на 4-то место и ја изгуби трката кога е во прашање титулата, па сега им останува да се борат за пласман во Лигата на шампиони. Од друга страна Фамаликао победи во гости против Каса Пиа со резултат 2-0, па во моментов се наоѓаат на 7-та позиција на табелата. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.03 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*