Натпревар со традиција (18.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на 1/8 финалето од кипарскиот Куп ќе се сретнат екипите на Никозија и Пафос.

Никозија во последните пет натпревари запиша три победи и два порази.

Пафос во истиот временски период оствари ист таков идентичен учинок од три победи и два порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели двете екипи постигнуваат по најмалку еден погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*