Натпревар со традиција (17.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на холандскиот КНВБ куп се сретнуваат екипите на ПСВ и Твенте.

ПСВ во последните пет натпревари запиша две победи и три реми.

Твенте во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Овие две екипи имаат интересна традиција, а во последните шест дуели меѓусебе се постигнуваат по најмалку три погодоци, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*