Тикет на денот (вторник, 16.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Интересен ден за кладење е пред нас и покрај тоа што не се играат првенствени натпревари. Тука се куповите и два континентални шампионати. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Билбао – Алавес – 1 @ 1.60 во Mozzart

Во 1/8 финалето од шпанскиот куп на кралот се сретнуваат два баскиски клубови. Атлетик во Билбао ќе го дочека Алавес и тоа после серија од 13 натпревари во низа без пораз што во купот, а што во Ла Лига. Минатиот викенд, Билбао изигра уште едно дерби. Го дочекаа Реал Сосиедад и славеа со 2-1. Сега се на делба на третото место со Барса и јасно е дека примарната цел за овој тим е ЛШ. Алавес од друга страна е исто така во добра форма, а во петокот успеаа да го победат тимот на Севиља со резултат 3-2. Овде предност ние даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.60 во Mozzart.

Атромитос – АЕЛ Лариса – 1&2+ @ 2.00 во 22Bet

Домаќините непријатно не изненадија со ремито против ОФИ Крит во рамките на грчката Супер лига во минатиот викенд. Сепак и покрај тоа тие успеаа да ја продолжат серијата без пораз која трае веќе 12 натпревари од кои 10 во првенството и две во купот. АЕЛ е добар тим и се наоѓа на второто место зад Левадикос, но има уште многу работа за да стигне до влез во елитата. Атромитос е фаворит на овој натпревар, па ние очекуваме 1&2+ со квота 2.00 во 22Bet.

Саудиска Арабија – Оман – 1 @ 1.65 во Bet365

Саудијците се големи фаворити на Азискиот куп на нации. Оваа селекција ја памтиме и по триумфот над светскиот шампион Аргентина на Мундијалот во Катар, но тоа не им помогна да се најдат во нокаут фазата. Сега повторно се во Катар, овој пат на континентално првенство на кое имаат големи амбиции. Нивниот противник, селекцијата на Оман е тим кој е составен од многу непознати играчи, а самото тоа зборува дека не се кој знае какви фаворити. Наш предлог е 1 со квота 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*