Натпревар со традиција (16.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на израелската Лига ХА АЛ се сретнуваат екипите на Хапоел Хаифа и Хапоел Хадера.

Хапоел Хаифа е на 3-та позиција со 30 бода и учинок од 9 победи, 3 реми и 4 порази.

Хапоел Хадера е на 13-то место и досега имаат освоено 14 бода преку 4 победи, 2 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно погодок се постигнува на сите тие натпревари, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.98 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*