Натпревар со драстичен пад на коефициентот (16.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Национал лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Вокинг и Гејтсхед. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Вокинг – Гејтсхед – 1 @ 2.63 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Вокинг беше 3.25, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 2.63 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*