Натпревар со традиција (15.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на француската Лига 2 се сретнуваат екипите на Оксер и Бордо.

Оксер е на 2-то место со вкупно 38 бода и учинок од 11 победи, 5 реми и 3 порази.

Бордо е на 15-та позиција и досега имаат освоено 22 бода преку 6 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели успеваат да постигнат најмалку по еден погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.73  во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*