Натпревар со традиција (14.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Фиорентина и Удинезе.

Фиорентина досега запишаа 33 бода преку 10 победи, 3 реми и 6 порази.

Удинезе пак е на долниот дел на табелата и досега собраа 17 бода преку 2 победи, 11 реми и 6 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*