Натпревар со традиција (13.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Мајнц и Волфсбург.

Мајнц е на 16-то место со вкупно 10 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 7 реми и 8 порази.

Волфсбург е на 10-та позиција и досега имаат освоено 19 бода преку 6 победи, 1 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.94 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*