Натпревар со традиција (12.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Хал и Норвич.

Хал е на 7-та позиција со вкупно 39 бода и учинок од 11 победи, 6 реми и 9 порази.

Норвич е на 13-то место со 35 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 5 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека типот ГГ3+ е добитен на сите тие дуели, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*