Натпревар со драстичен пад на коефициентот (12.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од турската прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Сакаријаспор и Гетзтепе. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири победи и едно реми, додека гостите во истиот временски период остварија четири победи и еден пораз.

Сакаријаспор – Гезтепе – 2 @ 2.00 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Гезтепе беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 22% и се плаќа со квота 2.00 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*