Натпревар со традиција (10.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на турската Супер лига се сретнуваат екипите на Хатјаспор и Газиантеп.

Хатјаспор е на 15-та позиција со вкупно 19 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 7 реми и 7 порази.

Газиантепспор е 14-то место и досега имаат собрано 20 бода преку 6 победи, 2 реми и 10 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*