Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот ЕФЛ Трофи куп кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 20:00 се сретнуваат екипите на Блекпул и Бартон. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, едно реми и два порази, додека Бартон во истиот временски период оствари две победи, две реми и еден пораз.

Блекпул – Бартон – 1 @ 1.55 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Блекпул беше 1.80, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.55 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*