Тикет на денот е-Спорт (09.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнува популарниот турнир PGL CS2 Major Copenhagen 2024 Europe RMR Open Qualifier 1 и ќе ги дознаеме патниците во второто коло на натпреварувањето во CS2.

Eyeballers – Fnatic – 1 @ 2.20 во Bet365

Eyeballers ќе се обидат да ја искористат кризата во редовите на Fnatic кој има четири порази по ред и не делува дека наскоро ќе оствари позитивен резултат. Победата на Eyeballers би значела и пласман во следното коло каде што ќе игра против подобриот од мечот Turow-Verdant. Во прилог на Eyeballers се и трите победи на претходните пет пресметки, па сега сака да го оствари и првиот триумф во 2024 година. Наш предлог е 1 со коефициент 2.20 во Bet365.

Anonymo – Lilmix – 2 @ 2.79 во 22Bet

Ова е прв судир меѓу тимовите со тоа што Anonymo има два порази по ред од Betera и Navi Junior, додека Lilmix ја прекина негативата серија од три порази и славеше со 2-1 против Permitta. Ќе биде возбудлив натпревар со тесен резултат, но и многу тактизирање. Иако не мора ништо да значи, сепак победата против Permitta покажа значи дека Lilmix може да направи изненадување во првото коло, а токму на такво нешто се надеваме и ние, па затоа ви предлагаме 2 со квота 2.79 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.13

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*