Натпревар со традиција (09.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската Национал лига се сретнуваат екипите на Филде и Хартелпул.

Филде е на 23-та позиција со вкупно 22 бода и учинок од 5 победи, 7 реми и 14 порази.

Хартелпул е на 16-то место и досега имаат освоено 31 бод преку 9 победи, 4 реми и 14 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели е добитен типот ГГ3+, па веруваме дека со исто темпо можат да продолжат и денес.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*