Натпревар со традиција (07.01.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на англиската национална лига се сретнуваат екипите на Борехам Вуд и Јорк.

Борехам Вуд досега освои 31 бод преку 7 победи, 10 реми и 9 порази.

Јорк е исто така на вториот дел на табелата со 29 бода и учинок од 6 победи, 11 реми и 9 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно пет пати и сите тие натпревари завршуваат реми и со најмалку по еден гол на двете страни, па веруваме дека ќе ја продолжат барем едната традиција.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*