Натпревар со традиција (06.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во турската Супер лига се сретнуваат екипите на Самсунспор и Карагумрук.

Самсунспор е дел од црвената зона на табелата со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 5 реми и 8 порази.

Карагумрук има само 17 бода, а нивниот учинок е 4 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато вкупно три пати и на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*