Натпревар со традиција (05.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:45 во рамките на португалската лига ќе се сретнат екипите на Спортинг и Ешторил.

Спортинг е на првото место со вкупно 37 бода и учинок од 12 победи, 1 реми и 2 порази.

Ешторил е на 9-та позиција со 17 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 2 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува гол на сите тие натпревари, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*