Натпревар со драстичен пад на коефициентот (05.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:45 се сретнуваат екипите на Клеф и УСМ Алжер. Домаќините се на 10-то место со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 3 реми и 4 порази, додека гостите се наоѓаат на 13-та позиција со вкупно 8 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 2 реми и 4 порази.

Клеф – УСМ Алжер – 1 @ 1.79 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Клеф беше 2.12, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.79 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*