Натпревар со традиција (03.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:15 во рамките на израелската Лига Ха Ал ќе се сретнат екипите на Хапоел Петах Тиква и Макаби Хаифа.

Хапоел Петах Тиква е е на последното 14-то место со вкупно 9 бода и учинок од 2 победи, 3 реми и 8 порази.

Макаби Хаифа е на 2-та позиција со вкупно 26 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 3 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста ефикасно и отворено, поточно на сите тие дуели е добитен типот ГГ3+, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.25 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*