Натпревар со драстичен пад на коефициентот (03.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од кипарскиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Пафос и Арис Лимасол. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, додека гостите во истиот временски период запиша две победи и три порази.

Пафос – Арис Лимасол – 1 @ 2.09 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Пафос беше 2.47, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 2.09 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*