Тикет на денот (понеделник, 01.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Најпрво да ви посакаме новата година да ви биде исполнета со многу здравје, љубов и успех. Веруваме дека нашиот тим неуморно ќе работи и во новата за секојдневно да ви претставува квалитетни информации поврзани со спортското обложување. Ова е нашиот прв тикет за новата 2024 година.

Вокинг – Алдершут – ГГ3+ @ 1.92 во Mozzart

Вокинг некако потфрли во оваа сезона, па со тоа досега што го направија е доволно за да бидат на вториот дел на табелата и да бидат многу блиску до опасната зона. Во последните пет натпревари овој тим запиша една победа, две реми и два порази, па сега влегуваат со релативно лошо расположение. Алдершут од друга страна е на 9-та позиција со вкупно 37 бода, но во последните три натпревари овој тим запиша три неуспеси, односно два порази и едно реми. Овде веруваме дека ќе гледаме ефикасен дуел и затоа решивме да типуваме ГГ3+ со квота 1.92 во Mozzart.

Ел Дакли – Ал Итихад – 2 @ 2.25 во Bet365

Вториот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од египетската Премиер лига каде што тимот на Ел Дакли ќе го дочека тимот на Ал Итихад. Домаќините немаат кој знае каков почеток, а и делува дека за оваа сезона ќе им биде приоритет за да обезбедат само навремен опстанок и ништо повеќе. За разлика од нив Ал Итихад се труди да стигне на врвот на табелата и засега може да кажеме дека им оди според планот. Судејќи според формата, гостите треба да ги земат трите бода, а коефициентот за 2 изнесува 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*