Натпревар со традиција (31.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:30 во рамките на Премиер лигата од Јужна Африка се сретнуваат екипите на Капе Таун Спарс и Капе Таун Сити.

Капе Таун Спарс е на последната позиција и досега имаат собрано само 4 бода преку 1 победа, 1 реми и 13 порази.

Капе Таун Сити има вкупно 26 бода и 8 учинок од 8 победи, 2 реми и 5 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција во меѓусебните дуели, а тоа е дека секогаш победува тимот на Капе Таун Сити, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

2 @ 1.93 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*