Тикет на денот (сабота, 30.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во претпоследниот ден од годината имаме релативно добра понуда за обложување, па без поголеми проблеми составиме тикет за денес. Ова е нашиот предлог.

Милан – Сасуоло – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Милан заостана во борбата за титула и искрено како што стојат работите тоа ќе биде тешка задача за да се надомести изгубеното, па овој тим ќе мора да се задоволи само со пласман во Лигата на шампионите што и не е мала работа. Нивниот противник, екипата на Сасуоло е во криза, а тоа го докажуваат резултатите од последните четири меѓусебни дуели каде што овој тим запиша три порази и едно реми. Милан е голем фаворит на овој натпревар, па очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Портимонензе – Спортинг – 2/2 @ 1.81 во 22Bet

Домаќините на овој натпревар влегуваат со лошо расположение. Тоа се должи на фактот што тие во последните пет првенствени натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, па во моментов се наоѓаат на средината на табелата. За разлика од нив, Спортинг е одличен тим и затоа е на врвот на табелата, а зад себе има учинок од 11 победи, 1 реми и 2 порази. Овде без поголеми проблеми очекуваме да слават гостите и типуваме 2/2 со квота 1.81 во 22Bet.

Селтик – Ренџерс – ГГ @ 1.60 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од Шкотска и важи за еден најголем дерби натпревар во таа земја. Во терминот од 13:30 се сретнуваат екипите на Селтик и Ренџерс. Домаќините имаат блага предност на табелата, но гостите имаат еден натпревар помалку, па слободно може да констатираме дека овие две екипи во моментов се тотално изедначени, а исто така имаат и исти амбиции, поточно титула во Шкотска. Овде да се типува на конечен исход е многу тешко, па затоа одлучивме да ви дадеме предлог на голови. Наш предлог тип е ГГ со квота 1.60 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*