Тикет на денот е-Спорт (30.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ви нудиме по еден меч од светот на Crossfire и CS2, па веруваме на успешна прогноза пред самиот крај на 2023 година.

Qing Jiu Club – Edward Gaming – 1 @ 1.36 во Bet365

Натпреварот се игра во рамки на четвртото коло на Burning Winter Cup, а победникот ќе го завземе последното место кое води во четвртфиналето на Upper Bracket. Qing Jiu Club е во поволна позиција зашто има две победи и еден пораз, додека Edward Gaming има еден триумф и два порази, па би им требал убедлива победа за да го преземат второто место во групата Б, но такво нешто не очекуваме да се случи. Овие екипи одиграа само еден меѓусебен меч годинава, и тоа на 6 октомври, а тогаш славеше Qing Jiu Club со 1-0. Наш предлог е 1 со квота 1.36 во Bet365.

The Witchers – Alliance – 2 @ 2.00 во 22Bet

Денеска на програмата се полуфиналните мечеви од Betswap Winter Cup, а во првиот се соочуваат The Witchers и Alliance. Ќе биде тешка битка бидејќи нема поправен испит по овој натпревар, а Witcher влегува како благ фаворит поради подобрите резултати во групата Б. Сепак, Alliance е во подобра форма ако ја погледнеме генералната форма, т.е. запиша четири победи на претходните пет меча, па затоа ви предлагаме 2 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.08

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*