Тикет на денот (петок, 29.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата не е нешто најдобра, но сепак доволно голема за да составиме тикет на денот. Ова е нашиот предлог тикет.

Наполи – Монца – 1/1 @ 2.60 во Mozzart

Од Наполи дефинитивно очекувавме многу повеќе во оваа сезона. Тие на кратка пауза заминаа како 7-мо пласирани и со заостаток од 17 бода зад лидерот Интер, па Скудето дефинитивно оваа година ќе остане неостварен сон. Монца е тим кој игра доста променливо, а на последните пет првенствени натпревари остварија една победа, едно реми и три порази. Наполи мора да изигра овде фантастично и типуваме 1/1 со квота 2.60 во Mozzart.

Бенфика – Фамаликао – 1/1 @ 1.67 во 22Bet

Бенфика оваа година е во сериозна конкуренција за титула во Португалија. Тие играат фантастично и се рамо до рамо со Спортинг и Порто, па како што стојат засега работите предвидуваме дека ќе имаме интересна завршница во оваа лига. Фамаликао врза четири натпревари без победа и во тој временски период остварија три реми и еден пораз, па се наоѓаат блиску до средината на табелата. Сепак во моментов може да кажеме дека фановите на овој клуб се задоволни со оглед на тоа што за нив најважно е да обезбедат само навремен опстанок. Бенфика е голем фаворит на овој натпревар и веруваме дека ќе земат лесни три бода. Наш предлог е 1/1 со квота 1.67 во 22Bet.

Ал Ахли – Ал Калеј – ГГ @ 1.80 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од Саудиска Арабија каде што ќе се сретнат две екипи кои се во релативно добра форма. Ал Ахли е на 3-то место и за нив е најважно да завршат во таа зона и да обезбедат пласман во квалификациите за АФЦ лигата на шампиони. Ал Калеј влезе во добра серија, а тоа го докажуваат трите врзани победи, па сега имаат позиција на средината на табелата. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*