Натпревар со традиција (29.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:45 во рамките на португалската Лига  се сретнуваат екипите на Бенфика и Фамаликао.

Бенфика е на 2-то место со вкупно 33 бода кои ги имаат освоено преку 10 победи, 3 реми и 1 пораз.

Фамаликао е на 7-та позиција со вкупно 18 бода и учинок од 4 победи, 6 реми и 4 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едната екипа, па веруваме дека и сега ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*