Натпревар со драстичен пад на коeфициентот (29.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од алжирската Лига 1 кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:15 се сретнуваат екипите на Кеншела и Клеф. Домаќините во 10 изиграни дуели собраа 13 бода преку 4 победи, 1 реми и 5 порази, додека гостите во истиот временски период остварија 15 бода преку 4 победи, 3 реми и 3 порази.

Кеншела – Клеф – 2 @ 3.44 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Клеф беше 4.26, а во моментов бележи пад од скоро 19% и се плаќа со квота 3.44 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*