Натпревар со традиција (27.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на шкотскиот Премиершип се сретнуваат екипите на Ливингстон и Ст. Џонсон.

Ливингстон е на последното 12-то место со вкупно 11 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 5 реми и 11 порази.

Ст. Џонсон е на 9-та позиција со 18 бода и учинок од 4 победи, 6 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два погодоци, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*