Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од египетската дивизија 2А кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 13:30 се сретнуваат екипите на Вади Дегла и Телеком Египет. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период оствари три порази и две победи.

Вади Дегла – Телеком Египет – 1 @ 1.69 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Вади Дегла беше 2.02, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 1.69 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*