Натпревар со традиција (26.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на белгиската Жупиле лига се сретнуваат екипите на Клуб Бриж и Ројал Унион.

Клуб Бриж е на 4-то место со вкупно 33 бода и учинок од 9 победи, 6 реми и 4 порази.

Ројал Унион е на 1-то место со 47 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 2 реми и 2 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари двата тима постигнуваат најмалку по еден погодок, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*