Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лигата кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Манчестер Јунајтед и Астон Вила. Домаќините се на 8-та позиција со вкупно 28 бода, додека гостите се едно од најпријатните изненадувања и се наоѓа на 3-то место со 39 бода.

Манчестер Јунајтед – Астон Вила – 2 @ 2.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Астон Вила беше 3.50, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 2.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*