ТИП НА ДЕНОТ (25.12.2023, 15:00) КАШИМПАСА – РИЗЕСПОР

Тип на денот
Тип на денот

Денес има многу мала понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од најсилната турска лига помеѓу Кашимпаса и Ризеспор.

Кашимпаса во слаба форма

Кашимпаса во последно време има пад на формата што резултираше со пад на табелата на 9-то место. Тимот во последните пет кола има само една победа и дури три порази, па сигурно нема повеќе право на кикс. Сепак, не заостанува многу зад ривалите кои се борат за излез во Европа и со победа на овој меч може да дојде на само четири бода до четвртото место. Кашимпаса е тим кој игра многу подобро на домашен терен, па сигурно тоа ќе биде голема предност во овој меч и поради тоа е благ фаворит. Проблем за овој тим е одбраната, која е една од најслабите во лигата и до сега оваа сезона прими 31 гол на 16 меча, па тоа едноставно мора да се поправи за да се поправат резултатите.

Ризеспор е во одлична форма

Ризеспор е во одлична форма и не знае за пораз веќе подолго време. На последните пет меча има три победи и две ремија, па се искачи на табелата на седмото место. Поради тоа се зголемија амбициите на овој тим, па сигурно ќе се обиде да обезбеди излез во Европа, иако тоа нема да биде воопшто лесно. Ризе по традиција игра слабо на ова гостување, но сега ќе се обиде да ја искористи слабата форма на противникот. Овој тим игра „тврд“ фудбал, не постигнува многу голови, но исто така и не прима многу голови. Со реми на ова гостување ќе бидат и тоа како задоволни и ќе дадат се од себе да останат непоразени.

Очекување

Иако формата не е на нивна страна, сепак домаќинот е благ фаворит, па веруваме дека ќе ги освои трите бода, иако тоа нема да биде воопшто лесно.

ТИП:

Кашимпаса – Ризеспор – 1 @ 2.00 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*