Натпревар со традиција (25.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на Премиер лигата на Бахреин се сретнуваат екипите на Ал Рифа и Бусаитин.

Ал Рифа е на 3-то место со вкупно 16 бода и учинок од 5 победи, 1 реми и 2 порази.

Бусаитин е на 12-та позиција и досега имаат остварено 1 победа, 4 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.90 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*