Малери и махери на колото

Малери и Махери
Малери и Махери

Изминатиот викенд веќе поголем дел од лигите беа на пауза, но тоа некои играчи не ги спречи да не изиграат тикет. Ова е новото издание на малери и махери на колото.

Малер 1

Овде имаме тикет каде што „виновик“ е тимот на Атлетико Мадрид. Типувано е 1&3+, но за жал тој натпревар заврши 1-0, па овој играч не доби 60.000 денари. Повеќе среќа нареден пат.

Малер 2

Уште еден малер. Погодено е првото полувреме на двата двознаци, но за жал на крајот англиското дерби остана реми. За уплата од 30 денари, овој кладилничар беше во игра за 200 евра.

Махер 1

Браво мајсторе. Во вонредното коло типувани се 4 дуели и за среќа сите погодени. За убаво да се трошат!

Махер 2

Комбиниран тикет за англиското дерби. Погодени се многу типови само за овој дуел и за уплата од 1020 денари, овој играч си доби скоро 550 евра. Браво!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*