Натпревар со традиција (24.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:30 во рамките на OAE лигата се сретнуваат екипите на Ал Ахли Дубаи и Ал Васл.

Ал Ахли Дубаи е на 2-то место со вкупно 23 бода и учинок од 7 победи, 2 реми и 1 пораз.

Ал Васл е на 1-та позиција со 27 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 3 реми и 0 порази.

Овие две екипи во меѓусебните четири дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*