Натпревар со традиција (23.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:15 во рамките на белгиската Жупиле про Лига се сретнуваат екипите на Антверпен и Вестерло.

Антверпен е на 4-та позиција со 31 бод и учинок од 8 победи, 7 реми и 3 порази.

Вестерло е на 13-та позиција со вкупно 17 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 5 реми и 9 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па и овој пат очекуваме да биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.53 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*