ТИП НА ДЕНОТ (21.12.2023, 21:00) КРИСТАЛ ПАЛАС – БРАЈТОН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, ние ќе го анализираме дуелот од Премиер лигата помеѓу Кристал Палас и Брајтон.

Кристал Палас сака да ја прекине лошата серија дома

Кога Кристал Палас го доведе Рои Ходсон како нов тренер многумина беа скептици, но тоа се покажа како вистински потег. 75-годишниот стартег одлично го води тимот и резултатите оваа сезона се над очекувањата. Меѓутоа, моментално тимот е во лоша форма, не е истиот тим како мна почетокот на сезоната. Се наоѓа во серија од пет меча без победа на кои освои само два бода и падна на 15-то место на табелата. Кристал Палас веќе подолго време нема победа на домашен терен, па сака да ја прекине таа лоша серија. Целта на овој тим останува обезбедување на опстанок во елитата, но впечатокот е дека ќе може многу полесно да ја оствари целта отколку минатата година.

Брајтон повеќе не е изненадување

Брајтон минатата година беше најголемо изненадување во Премиер лигата и обезбеди пласман во Европа. Иако клубот ова лето ги продаде главните играчи, сепак Де Зерби врши одлична работа, па тимот продолжи да игра добро. Брајтон го игра најубавиот фудбал на Островот, а моментално се наоѓа на 9-то место на табелата, но успешно ја мина групата во Европа. Целта на овој тим и оваа сезона ќе биде обезбедување на излез во европските натпреварувања, но тоа воопшто нема да биде лесно. Наредните натпревари ќе бидат клучни за тимот, па Де Зерби сигурно ќе сака да започне циклус со позитивни резултати.

Очекување

Дуел на два непредвидливи тима кои играат топло-ладно и сакаат да ги освојат трите бода на овој меч. Веруваме дека ќе биде возбудлив меч со голови на двете страни.

ТИП:

Кристал Палас – Брајтон –ГГ @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*