Натпревар со традиција (20.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Леверкузен и Бохум.

Леверкузен е на првото место со вкупно 39 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 3 реми и 0 порази.

Бохум е на 14-та позиција со 16 бода и учинок од 3 победи, 7 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека само едниот тим постигнува погодок, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*