Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од српската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 13:00 се сретнуваат екипите на Раднички и Радник. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека Радник во истиот временски период оствари три порази и две реми.

Раднички – Радник – 1 @ 1.65 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Раднички беше 2.05, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.65 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*