Тикет на денот е-Спорт (19.12.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со многу натпревари, меѓу кои и тие од Rocket League, т.е. фудбал со автомобили. Па така во нашиот тикет ќе следиме два меча од OXG Holiday Invitational.

NRG – Luminosity Gaming – 2 @ 1.83 во Bet365

Вечерва почнуваат натпреварите во битката за наградата од 6.000 долари за прво место, а во една од средбите ќе се соочат NRG и Luminosity Gaming. Иако двете екипи имаат високи цели за турнирот, сепак само еден од нив ќе напредува во четвртфинале. Ние предност би му дале на Luminosity кој врза четири победи по ред, меѓу кои две убедливи против Flight и Torment’s Minion. И NRG имаше солидни резултати, односно три победи и еден пораз во претходните дуели, меѓутоа наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Torment’s Minions – Hey Bro – 1 @ 1.25 во 22Bet

Torment’s Minion неочекувано се распадна (0-3) и сега ќе бара поправка на впечатокот, а против себе го има Hey Bro кој славеше само на еден натпревар од претходните три, и тоа Execute со 3-1. Ќе биде интересен натпревар, посебно за љубителите на Rocket League, а ние очекуваме во следното коло да напредува Torment’s Minions. Ние предлагаме 1 со квота 1.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*