Натпревар со традиција (18.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на шпанската Ла Лига се сретнуваат екипите на Жирона и Алавес.

Жирона е на 2-то место со вкупно 41 бод и учинок од 13 победи, 2 реми и 1 пораз.

Алавес е на 13-та позиција и досега имаат освоено 16 бода преку 4 победи, 4 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари гол постигнуваат двете екипи, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*