Тикет на денот (недела, 17.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Оваа недела е фантастична. Се игра фудбал ширум Европа, а благодарение на тоа може да кажеме дека понудата за обложување е огромна. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Арсенал – Брајтон – 1 @ 1.50 во Mozzart

Екипата на Арсенал и оваа година игра фантастично. Лани за жал не успеаа да ја земат титулата во Англија, но оваа година веруваме дека нема лесно да се предадат. Мора да напомнеме дека после одличната серија резултати, во последното коло запишаа пораз од Астон Вила со минимален резултат од 1-0. Брајтон дава се од себе за да стигне до позиција за Европа, но конкуренцијата е огромна, па тешко дека ќе успеат во таа намера. Наш предлог е 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Марсеј – Клермонт – 1 @ 1.44 во 22Bet

Марсеј конечно влезе во добра серија резултати и полека го надоместува изгубеното од пред некој период. Во моментов се во тесна конкуренција за позиција која води во Европа, а зад себе имаат три последователни првенствени победи што укажува дека на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Клермонт нема со што да се пофали и е дел од црвената зона, па за нив единствен приоритет е да обезбедат опстанок во француската елитна лига. Ние овде типуваме 1 со квота 1.44 во 22Bet.

Милан – Монца – 1 @ 1.53 во 20Bet

Дефинитивно екипата на Милан не игра како минатата сезона. Во моментов имаат сериозен бодовен заостаток зад екипите на Јувентус и Интер, па Скудето во овој момент делува како многу тешка мисија. Монца од друга страна е многу блиску до зоната за Европа, а доколку остварат пласман таму за нив тоа би било огромен успех, а фановите би биле комплетно задоволни. Сепак на Сан Сиро  сметаме дека немаат шанси, па затоа типуваме 1 со квота 1.53 во 20Bet.

Клуб Бриж – Гент – ГГ @ 1.70 во Bet365

Последниот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од белгиската Жупиле про Лига каде што ќе се сретнат две екипи кои се во екстра добра форма и бележат одлични резултати. Домаќините немаат пораз на последните четири дуели, а во тој временски период остварија две победи и две реми, додека гостите се за нијанса во подобра форма и имаат подобар пласман. Двете екипи како што кажавме играат одлично, па головите на овој натпревар не би требало да изостанат. Ние типуваме ГГ со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*