ТИП НА ДЕНОТ (15.12.2023, 21:00) НОТИНГЕМ ФОРЕСТ – ТОТЕНХЕМ

Тип на денот
Тип на денот

Денешниот ден нуди по еден натпревар од топ лигите во Европа, а сметаме дека најинтересен ќе биде дуелот помеѓу Нотингем Форест и Тотенхем, па решивме да ви го претставиме како тип на денот.

Може ли Нотингем Форест до победа после месец дена?

Веруваме дека знаете дека Нотингем Форест во минатата сезона се врати во Премиер лигата и после 23 година чекање што секако беше голем повод за славење. Избраниците на Стив Купер беа подобри од Хадерсфилд, па сега се во елитата. Примарните цели оваа сезона не се драстично променети, а после 16 изиграни натпревари овој тим се наоѓа на 16-то место на табелата со пет бода повеќе во однос на најзагрозените екипи на табелата. На домашен терен досега изиграа седум натпревари и остварија само две победи, исто толку и порази и три реми, а интересно е дека Шумарите до три бода последен пат стигнаа на почетокот на ноември на дуелот против Астон Вила.

Повторно доаѓаат доби денови за Тотенхем

На почетокот на сезоната многу фанови беа скептици поради заминувањето на Хари Кејн, меѓутоа треба да кажеме дека минатата сезона беше доста лоша за овој тим. Овој пат Тотенхем играше убедливо најдобар фудбал во Англија, а тоа му го донесе и првото место на табелата. За жал не успеаа тоа да го задржат, но барем се во конкуренција со останатите најдобри екипи. Во последно време изиграа доста лошо, но во минатото коло го совладаа тимот на Њукасл, па тоа до некаде можеби беше и најава за подобар период за овој тим. На гостувањата досега изиграа 8 натпревари и доживеаа само еден пораз, четири победи и три реми.

Очекување

Нотингем не е во некоја посебна форма, па веруваме дека тоа ќе успее да го искористи тимот на Тотенхем и да земе три  бода на овој натпревар.

ТИП:

Нотингем Форест – Тотенхем – 2 @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*