Натпревар со традиција (14.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Национал Банк Египет и Ел Гуна.

Национал Банк Египет е на последното место и досега имаат освоено 3 бода преку 1 победа, 0 реми и 7 порази.

Ел Гуна е на 11-та позиција со вкупно 10 бода и учинок од 2 победи, 4 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во последните пет натпревари изиграни меѓусебе секогаш успеваат да постигнат најмалку по еден гол, па веруваме дека и овој ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.02 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*