Тикет на денот (среда, 13.12.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата денес е одлична благодарение на последните натпревари од групната фаза на најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Црвена Звезда – Манчестер Сити – 4+ @ 2.42 во Mozzart

Овде имаме натпревар кој нема буквално никакво резултатско значење. Екипата на Звезда заврши со Европа и групата ќе ја завршат како последно пласиран тим во групната Г, додека Манчестер Сити пак има 100% учинок и се наоѓа убедливо на лидерската позиција. Бодовите не им се потребни на ниту едните, а ниту на другите, па затоа очекуваме релаксиран натпревар и голови. Наш предлог тип е 4+ со квота 2.42 во Mozzart.

Порто – Шахтјор – 1/1 @ 2.20 во 22Bet

Овде имаме дуел на две екипи кои се буквално изедначени. Двата тима имаат по 9 бода, па бодовите на овој натпревар вредат многу, па макара и да е еден. Порто изигра солидно и од пет дуели оствари три победи и два порази, додека Шахтјор оствари ист таков идентичен учинок. Поради домашниот терен, ние овде веруваме дека Порто ќе победи, а и дека ќе притиснат уште од првата минута. Наш предлог е 1/1 со квота 2.20 во 22Bet.

Лестер – Милвол – 1 @ 1.40 во Bet365

За крај ви претставуваме натпревар од англискиот Чемпионшип каде што ќе се сретнат екипите на Лестер и Милвол. Лестер претрпе голема катастрофа и од тим кој беше шампион во Англија стигна да се натпреварува во втората лига, а овој пат имаат сериозни намери за да се вратат во елитата. Нивниот противник е во многу лоша форма и на последните четири дуели немаат победа, па веруваме дека Лестер ќе го искористи тоа. Наш предлог е 1 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*