Натпревар со традиција (12.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на англиската јужна лига – централ се сретнуваат екипите на Сторбриџ и Ст. Ивес.

Сторбриџ е на 15-то место со вкупно 21 бод и учинок од 6 победи, 3 реми и 6 порази.

Ст. Ивес е на 13-та позиција со 24 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 3 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие дуели добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*