Натпревар со традиција (11.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на романската Лига 1 се сретнуваат екипите на Крајова и Ботошани.

Крајова е на 14-то место со вкупно 18 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 3 реми и 10 порази.

Ботошани е на 16-та позиција со вкупно 9 бода и учинок од 0 победи, 9 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста неефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнува најмногу по еден погодок, па веруваме дека и денес може да биде така.

Наш предлог

0-1 гол @ 3.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*