Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.12.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од словенската Прва лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:30 се сретнуваат екипите на Радомље и Марибор. Домаќините се на 8-та позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 4 реми и 10 порази, додека гостите се на 5-то место со вкупно 28 бода и учинок од 8 победи, 4 реми и 6 порази.

Радмље – Марибор – 2 @ 1.59 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Марибор беше 1.89, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.59 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*