Натпревар со традиција (10.12.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на италијанската Серија А се сретнуваат екипите на Монца и Џенова.

Монца е на средината на табелата со вкупно 18 бода и учинок од 4 победи, 6 реми и 4 порази.

Џенова пак е на втората половина од табелата со вкупно 15 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 3 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека НГ типот е добитен на сите тие натпревари, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*